You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

HIPS 703® Top Resmi

DİOKİ HIPS®

Yüksek Darbe Dayanımlı Polistiren

DİOKİ HIPS®, kullanım alanına özel üstün performans sağlayacak özelliklerle donatılmış, kolay işlene bilirliğiyle birlikte mükemmel beyazlıkta ve esnek mekanik özelliklere sahip yüksek darbe dayanımına sahip bir polistirendir.

Buzdolabı iç gövdesinde (yüksek ESCR), gıda endüstrisinde, klima iç ünite kasalarında, küçük ev aletleri ve oyuncaklarda, yüksek darbe dayanımı ve esneme özelliğine sahip enjeksiyon kalıplama ile üretilebilecek teknik parçaların üretimi vb. kullanım alanları ile yüksek darbe dayanımına sahip polistirendir.

Ürünler

Eriyik Akışkanlık (ASTM D 1238)

Vicat *

(ASTM D 1525)

Darbe Dayanımı**
(ASTM D 256)

Uzama

Metot

Çalışma Aralığı

Uygulama Alanları

HIPS 703®

2,7 (g/10 dk.)

102 (°C)

102 (J/m)

70 (%)

Extrüzyon & Termoform

160-230 (°C)

Ekstrüzyon ve termal şekillendirme yöntemiyle; buzdolabı iç yüzeyinde(ESCR), gıda endüstrisinde ve diğer ekstrüzyon ürünlerinde kullanılabilir. DİOKİ GPPS®/HIPS® Polistirenleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Fakat ABS ve SAN plastomerleriyle kullanılamaz.

HIPS 803®

3,4 (g/10 dk.)

102 (°C)

94 (J/m)

70 (%)

Extrüzyon & Termoform

160-230 (°C)

Ekstrüzyon ve termal şekillendirme ile üretilebilen ürünler, çoğunlukla bardak gibi tek kullanımlık ürünler, gıda endüstrisinde kullanılan plastik kaplar, DİOKİ GPPS®/HIPS® Polistirenleri ile karıştırılarak, küçük ebatlarda ve kalın cidarlı enjeksiyon kalıplamayla üretilen ürünler için kullanılabilir. Fakat ABS ve SAN plastomerleriyle kullanılamaz.

HIPS 810®

8,0 (g/10 dk.)

98 (°C)

94 (J/m)

67 (%)

Enjeksiyon

160-230 (°C)

Enjeksiyon kalıplama ile üretilebilen ince cidarlı ürünlerin, yüksek darbe dayanımı ve esneme özelliğine sahip enjeksiyon kalıplama ile üretilebilecek teknik parçaların üretiminde kullanılabilir.

HIPS 810G®

9,5 (g/10 dk.)

97 (°C)

70(J/m)

62 (%)

Enjeksiyon

160-230 (°C)

Parlak yüzeye sahip olması istenen enjeksiyon kalıplama ile üretilebilecek yüksek darbe dayanımı ve esneme özelliğine sahip
parçaların üretiminde, Oyuncaklar, Ofis ekipmanları, Klimalar, Buzdolapları gibi teknik parçaların üretiminde kullanılabilir.

*Vicat (Rate B, 10N)

** Çentikli

HIPS 703®

ÜRÜN TANIMI

DİOKİ HIPS 703®, ekstrüzyon ve termal şekillendirme için özel olarak geliştirilmiş, yüksek darbe dayanımlı polistirendir. DİOKİ HIPS 703®, buzdolabı sektöründe PU izolasyon köpüğü için şişirme ajanı olarak kullanılan hidrokarbonlara karşı yüksek direnç gösterir. Bu polistiren tipinin karakteristik özellikleri yüksek darbe dayanımı ve çok iyi çekme dayanımına sahip olmasıdır.

UYGULAMA ALANLARI

Ekstrüzyon ve termal şekillendirme yöntemiyle; buzdolabı iç yüzeyinde (ESCR), gıda endüstrisinde ve diğer ekstrüzyon ürünlerinde kullanılabilir. DİOKİ GPPS®/HIPS® Polistirenleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Fakat ABS ve SAN plastomerleriyle kullanılamaz.

Dökümanlar

KK.TDS.FR.25 DİOKİ HIPS 703 TEKNİK BİLGİ DÖKÜMANI
KK.GBF.FR.11 DİOKİ HIPS GÜVENLİK BİLGİ FORMU